The Student Windsurfing Association
Menu

BUCS Nationals 2018: Baylord II

Event Details

This event is on: 2018-04-27

You must buy tickets by: 2018-04-25

This event is part of the: 2017/18 season

Event Results

Team Results

# Uni Team Points
1 Birmingham 1 1
2 Exeter 1 2
3 Sheffield 1 3
4 Bristol 1 4
5 Liverpool 1 5
6 Nottingham 1 6
7 Bristol 2 7
8 Swansea 1 7
9 Bristol 3 9
10 Plymouth 1 9
11 Bath 1 9

Intermediate Race Results

# Name University Points
1 Sebastian Garfield Bath 1
2 Laura Hulley Liverpool 2
3 Benjamin Essigman Sheffield 3
4 Guy Murphy Bristol 4
5 Jonathan Baddeley Plymouth 5
6 Jan Szczekulski Liverpool 6
7 Leo Chauvin Sheffield 7
8 Alex Hyer Nottingham 8
9 Max Dooley Plymouth 9
10 Emma Hattersley Exeter 10
11 Antonina Tamborska Bristol 11
12 Orestis Delardas Swansea 12
13 Lucy Powell Oxford Brookes 13
14 Robin Szabo Swansea 14
15 Andrew Clear Exeter 15
16 Chloe Woolley Exeter 16
17 Eleanor Southwell Swansea 17
18 Lydia Delarda Swansea 18
19 Rebecca Stevens Bristol 19
20 Connor Williamson Nottingham 20
21 Yanis Bensada UEA 21
22 Katie O'Nunain Bristol 21
23 Anna Taylor Exeter 21
24 Betsy Carr Cardiff 21
25 Sam Tyler Plymouth 21

Freestyle Results

# Name University Points
1 Jane Paddison Liverpool 1
2 Matthew Duffin Bristol 2
3 Alice Lyons Bristol 3

Beginner Race Results

# Name University Points
1 Thomas Casburn Bristol 1
2 Margaux Pouliquen Cardiff 2
3 Christopher Outlaw Bristol 3
4 Michael Crompton UWE 4
5 Alizee DeGroodt Plymouth 5
6 Saffron Hill Exeter 6
7 Jodie Smith Liverpool 7
8 Rhea Christine Denston Liverpool 8
9 Sally Smart Liverpool 9
10 Edward Bevan Plymouth 10
11 Azam Ali Bristol 11
12 Rowan Wanstall Plymouth 11

Advanced Race Results

# Name University Points
1 James Hatcher Exeter 1
2 Gabriel Brettell Nottingham 2
3 Thomas Sambrook Birmingham 3
4 Matthew Carey Bristol 4
5 Thomas Addison Swansea 5
6 Nick Welsh Exeter 6
7 Sarah Jackson Bath 7
8 Alice Read Plymouth 8
9 Nick Swain Plymouth 9
10 Jake Roberts Swansea 10
11 Ross Griffin Birmingham 11
12 Jonathan Bailey Bangor 12
13 Luke Leckie Bristol 13
14 Teifion Luckett Liverpool 14
15 Alex Page Sheffield 15
16 Helen White Cambridge 16
17 Luis Coy Sheffield 17
18 Alice Lyons Bristol 18
19 Pippa Mitchell Birmingham 19
20 Jane Paddison Liverpool 20
21 Polly Milsom Bath 21
22 Matthew Duffin Bristol 22
23 Alice Bourreli Cardiff 23
24 Hannah Glatzel Bristol 24
25 Callum Smith Exeter 25
26 Simon Baber Exeter 26
27 Luke Northbrooke Nottingham 27
28 Alice Hunt Nottingham 28
29 Will Johnson Exeter 29
30 Petar Ivanov Oxford Brookes 30
31 Niko Bugelli Liverpool 31
32 Laura Clark Exeter 32
33 Natalia Orgonova Birmingham 33
34 Pablo Andres Andalaft Tarodo Bristol 34
35 Rufus Dickinson Nottingham 34

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk